Cuditshme Rastin e Dr Jekyll dhe Zotit Hyde

Robert Louis Stevenson

Formato: EPUB
Testo in en
Cloud: Scopri di più
Compatibilità: Tutti i dispositivi (eccetto Kindle) Scopri di più
Dimensioni: 551,44 KB
  • EAN: 9788826066400
pagabile con 18App pagabile con Carta del Docente

Articolo acquistabile con 18App e Carta del Docente

€ 1,99

Venduto e spedito da IBS

2 punti Premium

Scaricabile subito

Aggiungi al carrello Regala

non è possibile acquistare ebook su dispositivi Apple. Puoi comunque aggiungerli alla wishlist

Descrizione

Bëhet fjalë për një avokat në Londër me emrin Gabriel John Utterson që heton dukurive të çuditshme në mes të mikut të tij të vjetër, Dr Henry Jekyll, dhe e keqja Edward Hyde. Ndikimi novelë është e tillë që ajo është bërë një pjesë e gjuhës, me shumë fraza "Jekyll dhe Hyde" vjen të thotë një person që është shumë e ndryshme në karakterin moral nga një situatë në tjetrën.